#1 2014-08-15 16:57:58

bojownik

Początkujacy

Zarejestrowany: 2014-08-15
Posty: 8

patriotyzm

Na przykładzie Ukrainy zastanawiam się czym jest patriotyzm. Czy mówienie, że Bandera był świętym bo nawoływał do wyrżnięcia Polaków, czy to, że mieszkańcy Ukrainy mieliby poczucie obowiązku by swojej ojczyźnie uczciwie płacić podatki, służyć w wojsku i wybierać do władzy ludzi godnych interesowi narodowemu. Temat jest dość uniwersalny. Wcale nie jest taki "Ukraiński". Niedługo ogolone głowy nawiedzą Zakopane. Będą wśród nich Węgrzy i Słowacy, którzy popierają Putina we wszystkim co robi. Zaczną oczywiście od wspólnej modlitwy w kościele katolickim w Zakopanem. Zakopane to stały region takich działań naszych pseudopatriotów. Wcześniej organizowano oazy dla młodzieży w których uczestniczyli nacjonaliści skandynawscy, miedzy innymi z Norwegii. Po wyczynach ich czołowego guru Brevika nieco się opamiętali. Teraz czuja znowu wiatr w żaglach. Nie wiadomo czy nie pójdą razem za Słowakami i Węgrami i staną się polskimi separatystami. W końcu ich mocodawcom chodzi o dojście do władzy. Wyobraźcie sobie ogolone głowy wyznające miłość do Stalina, Lenina, Berii. Tak przecież zintegrowano tych w Doniecku i Ługańsku.
Chcę jednak powrócić do tematu płacenia podatków, przestrzegania prawa i godności życia. Godności dla wszystkich a nie tylko tych walczących o swoje "uczucia religijne" i "szkolenia patriotyczne" dla ogolonych.
Czy dbanie o władzy o społeczeństwo, o równe szanse dla wszystkich nie jest ważniejsze niż inscenizacje historyczne, pochody czołgów i kotyliony w klapach.

Offline

 

#2 2014-08-15 17:24:22

bojownik

Początkujacy

Zarejestrowany: 2014-08-15
Posty: 8

Re: patriotyzm

Władze państwowe, wybierane na podstawie składanych deklaracji politycznych i programów służąc interesom państwowym muszą dbać o jedność społeczeństwa i budowania w nim odczucia zaufania do instytucji państwa. Dbania o całe społeczeństwo a nie tylko o swój elektorat. Z jednej strony aparat władzy musi być wolny od podejrzeń. Aparat władzy to sędziowie, prokuratorzy, urzędnicy radni, posłowie, rząd itd. Z drugiej społeczeństwo musi mieć możliwość normalnego funkcjonowania. Równego traktowania przez urzędników. Niedawno czytałem o teorii mikrokredytów jako elementem bezpieczeństwa państwa. To taki instrument gwarantujący zachowanie bezpieczeństwa osobom wykluczonym. U nas tym powinny zajmować się instytucje opieki społecznej. Niestety są to instytucje monitorowania biedy. Nie kreują wyjścia z kłopotów. Podobnie jest z Rejonowymi Urzędami Pracy. Służą głównie rejestracji wykluczonych. Ich sposób działania nie służy tym dla których zostały stworzone. Podam przykład. Wiadomo, że usługi to najbardziej prosta i łatwa do zaadoptowania dziedzina dla bezrobotnych. RUP tworzą kursy by bezrobotni poznali fach. Potem szkoli się ich by poznali warunki prowadzenia własnej działalności i mogli samodzielnie funkcjonować na rynku. Teoretycznie do tego momentu wszystko jako tako funkcjonuje. Po części dlatego że firmy organizujące kursy są powiązane z urzędnikami w RUP, a większość finansuje Unia Europejska. Potem przychodzi czas realizacji i danie wędki w postaci pomocy finansowej na otworzenie własnej działalności przez bezrobotnego. I tu zimny prysznic. Nie masz w rodzinie trzech osób zatrudnionych na etacie państwowym z pensją powyżej średniej krajowej to idź żebrać pod kościół. Panie z uśmiechem dodają że najlepiej by ktoś z rodziny pracował w jakimś urzędzie. Tak mówi się bezrobotnemu, który robił kilka kursów, poświęcił na to dwa lata. Jak takiej osobie potem powiedzieć że Polska jest niepodległa, albo że ma być uczciwym, płacić podatki, albo oddać krew dla potrzebujących ?
Cały system pomocy finansowej polega u nas na BiG lub przyprowadzaniu żyrantów lub zakładania hipoteki. Nawet bezzwrotna pożyczka na to by bezrobotny otworzył własną działalność, zaczął płacić podatki, i z czasem zatrudniał innych. To jest patriotyzm w wykonaniu państwa Polskiego. A przecież zgodnie z teorią mikrokredytów nie trzeba dużo pomagać ludziom by zaczęli być kreatywni. Niestety u nas jedyne na co możesz liczyć bez zabezpieczenia to chwilówki typu http://www.okmoney.pl/ . I chwała im za to bo to dzięki nim ludzie mogą godnie przeżyć święta, czy powiązać koniec miesiąca z początkiem drugiego. Potrafią dbać o swoich stałych klientów i stosować różne promocje i akcje.
Czy jednak to jest normalne, że tak uczy się ludzi przywiązania do państwa w którym żyją?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wodogrzmoty małe intro lenghorny kury blokady na gazniku romet zetka kocham dom zapytaj cytaty bollywood