Ogólno tematyczne forum patriotów

Ogólnotematyczne forum patriotów... :)


#1 2010-02-18 22:21:09

Sailor

Bobas

Zarejestrowany: 2010-02-10
Posty: 62

Niebieskoocy mutanci

Niebieskoocy mutanci

Wszyscy ludzie o niebieskich oczach mają wspólnego przodka. Żył on około 10 tysięcy lat temu w rejonie Morza Czarnego.


Naukowcy badający genetykę koloru oczu stwierdzili, że 99,5 procent niebieskookich ludzi, jacy na ochotnika poddali się analizie DNA, ma taką samą drobną mutację genu odpowiedzialnego za barwę tęczówki. Musi ona zatem pochodzić od jednego osobnika, który stał się przodkiem wszystkich ludzi z niebieskimi oczami, jak wynika z badań profesora Hansa Eiberga z Uniwersytetu Kopenhaskiego.

Uczeni nie są pewni, kiedy doszło do tej mutacji, ale istnieją dowody wskazujące, że stało się to około 10 tysięcy lat temu, kiedy w wyniku ekspansji rolnictwa z obszaru Bliskiego Wschodu nastąpił szybki wzrost populacji ludzkiej.

„Mutacje odpowiedzialne za niebieski kolor oczu powstały najprawdopodobniej na północnym zachodzie regionu Morza Czarnego, gdzie w okresie neolitu, 6000 do 10 tysięcy lat temu, rozpoczynały się wielkie migracje rolnicze”, stwierdzają badacze w swoim raporcie opublikowanym w czasopiśmie „Human Genetics”.

Profesor Eiberg mówi, że „standardową” barwą ludzkich oczu jest brąz, powstający z pigmentu skóry zwanego melaniną. Ale w północnej Europie rozwinęła się odmiana genu znanego jako OCA2 i zakłóciła produkcję melaniny w tęczówce, co spowodowało, że oczy nabrały koloru niebieskiego.

– Kiedyś wszyscy ludzie mieli brązowe oczy – wyjaśnia profesor Eiberg. – Ale na skutek mutacji genu OCA2 doszło do powstania „wyłącznika” – zablokował on zdolność rozwijania się brązowej barwy tęczówki.

Zróżnicowanie koloru ludzkich oczu można wyjaśnić ilością melaniny w tęczówce, ale wszyscy niebieskoocy mają jej bardzo niewiele. – Możemy z tego wnioskować, że wszyscy oni mają tego samego przodka. Odziedziczyli ten sam „wyłącznik” w dokładnie tym samym miejscu swojego DNA – wyjaśnia Eiberg.

U mężczyzn i kobiet o niebieskich oczach istnieje niemal identyczna sekwencja genetyczna w części DNA decydującej o barwie tęczówki. Natomiast u ludzi mających brązowe oczy zróżnicowanie w tym obszarze DNA jest znaczne.

Eisberg analizował DNA około 800 osób niebieskookich, od jasnowłosych Skandynawów o jasnej karnacji po smagłych mieszkańców Turcji i Jordanii. – U wszystkich, z jednym może wyjątkiem, występowała dokładnie taka sama sekwencja DNA w okolicach genu OCA2. Świadczy to dobitnie, że wszyscy mieli jednego wspólnego przodka – stwierdza.

Nie wiadomo, dlaczego niebieskie oczy rozpowszechniły się w populacji północnej Europy i południowej Rosji. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że niebieski kolor oczu dawał jakąś przewagę podczas długich dni w lecie i krótkich zimą. Być może też niebieskie oczy uchodziły za atrakcyjne i dlatego wygrywały przy wyborze partnerów seksualnych.

źródło: onet.pl

Ostatnio edytowany przez Sailor (2010-02-18 22:21:40)


Miłość nie leci z kranu jak woda, nie możesz jej odkręcać i zakręcać, kiedy tylko zechcesz.
S. King
http://sailor.posadzdrzewo.pl ---> sosenka:)

Offline

 

#2 2010-02-18 23:28:46

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Niebieskoocy mutanci

W takim razie ja jestem z tej paczki

Niebieskie oczy

Offline

 

#3 2010-02-18 23:31:10

Chrzanos

Bobas

Zarejestrowany: 2010-02-15
Posty: 84

Re: Niebieskoocy mutanci

a ja z tej zielonej paczki... ;p

Offline

 

#4 2010-02-19 12:08:11

Sailor

Bobas

Zarejestrowany: 2010-02-10
Posty: 62

Re: Niebieskoocy mutanci

Ja mam niebiesko- zielone tęczowki, czyli prócz niebiesko- musiały też pojawić się zielonookie mutanty


Miłość nie leci z kranu jak woda, nie możesz jej odkręcać i zakręcać, kiedy tylko zechcesz.
S. King
http://sailor.posadzdrzewo.pl ---> sosenka:)

Offline

 

#5 2010-02-19 13:47:16

 Dark

Bobas

Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 25
WWW

Re: Niebieskoocy mutanci

Niebieskie oczy są mrrrrr
Piwne oczy są mrrrrr
Zielone oczy są mrrrrr
Ciemne oczy są mrrrrr
Kocham was, mutanci ! xD

Offline

 

#6 2010-02-19 16:39:31

 Mactavish

Moderator

20554643
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1443

Re: Niebieskoocy mutanci

He,he to już wiem dlaczego aryjczycy są tacy szczególni...Ale Hitler by się zdziwił...


Wiedz że to bujda
zwykła granda
gdy ci wołają
broń na ramie

Offline

 

#7 2010-02-22 12:36:06

Hotaru

Bobas

Zarejestrowany: 2010-02-15
Posty: 62

Re: Niebieskoocy mutanci

A wiecie, że człowiek nie rodzi się z ustaloną pigmentacją tęczówki... Z granatu prawie.. dopiero po jakimś czasie ustala się powoli prawdziwy kolor oczu. Raz na około 100 tysięcy czy rzadziej rodzi się osoba z "gotowymi oczami" To taka ciekawostka.

Offline

 

#8 2010-02-24 11:42:54

 KONFuCIUX

KAZNODZIEJA

Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 3465

Re: Niebieskoocy mutanci

Wiec jestem zmutowanym kaszubem


http://img163.imageshack.us/img163/8288/orgazmnaforum2.jpg

Born of Fate, Raised by Prophecy, Chosen as a Saviour, Destined to Destroy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.uwmeti.pun.pl www.all4you.pun.pl www.bakugan-games.pun.pl www.managerfootball.pun.pl www.hwdpteam.pun.pl