Ogólno tematyczne forum patriotów

Ogólnotematyczne forum patriotów... :)


#1 2010-02-11 18:13:31

 Ren

Moderator

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 843

Książka a jej ekranizacja

Według mnie rzadko zdarza się żeby ekranizacja dorównywała książce. Bez głębszego zastanowienia do głowy przychodzą mi tylko dwie ekranizacje: "Lśnienie" - Kubricka wg. powieści Kinga i "Blade Runner" Ridleya Scotta wg. książki "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach" P. K. Dicka.

A jakie są Wasze typy ?


In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move. Douglas Adams

Offline

 

#2 2010-02-11 18:18:56

 el colgado

Moderator

8021232
Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 1222

Re: Książka a jej ekranizacja

"Myszy i ludzie" J. Steinbecka- ekranizacja z 1992 w reżyserii  Gary'ego Sinise'a


If a human disagrees with you, let him live. In a hundred billion galaxies, you will not find another.

Offline

 

#3 2010-02-11 18:27:14

 Ren

Moderator

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 843

Re: Książka a jej ekranizacja

Najpierw przeczytałam książkę, filmu nie zdołałam obejrzeć do końca, obraz silniej działa na emocje.


In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move. Douglas Adams

Offline

 

#4 2010-02-18 15:55:59

 slodka idiotka

Bobas

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 25

Re: Książka a jej ekranizacja

Dla mnie książka jest zawsze górą. Przeniesienie ksiązki na ekran to zawsze bardziej wyobraźnia reżysera i scenarzysty. Moim zdaniem jest jeden film lepszy niż książka. To "Nad Niemnem" wg Elizy Orzeszkowej. Może dlatego, że w tej powieści jest masa opisów przyrody, które są lekko nurzące. Na ekranie stanowia one wspaniały dodatek do treści.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mgmt.pun.pl www.polishracingteam.pun.pl www.genelia-d-souza.pun.pl www.socug.pun.pl www.kingsajzforum.pun.pl