#1 2015-03-18 11:02:25

Perpetua

Bobas

Zarejestrowany: 2014-03-08
Posty: 10

domy dla bezdomnych

Dzięki drukarkom 3D, tworzenie różnych przedmiotów i obiektów stało się tańsze i łatwiejsze. Podobnej myśli jest włoska firma WASP, która chce wykorzystać drukarkę 3D i materiały takie jak błoto czy glina do produkcji mieszkań dla bezdomnych.
Wydrukowane w ten sposób "mieszkanie" może nie wyglądać atrakcyjnie z punktu widzenia osób, które posiadają normalne domy. Jednak twórcy tego rozwiązania uważają, że bezdomni oraz osoby żyjące w budynkach o bardzo niskim standardzie mogą na tym skorzystać. Dlatego firma WASP chce w ten sposób pomagać ludziom potrzebującym i to na całym świecie.
http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/imagecache/440na300/3dprinter-wasp.jpg
Specjalna drukarka 3D potrafi tworzyć domy o wysokości nawet 3 metrów. Budowla po wydrukowaniu będzie wyglądać jak miniaturowy model, zaprezentowany na powyższym zdjęciu. Metoda ta posiada swoje zalety - dom powstaje w krótkim czasie, jest bardzo wytrzymały i nie wymaga żadnych dodatkowych materiałów.
Może powinno się je wyposażyć w małe własne elektrownie wiatrowe. Na razie nie uruchomiono ich produkcję na skalę masową, ale z pewnością byłoby to dobre rozwiązanie na decentralizację i zerwanie z monopolem elektrowni na dostarczanie prądu http://domlab.pl/aktualnosci/informacje … dnawialnej .

Offline

 

#2 2016-03-12 17:12:57

płotka

Bobas

Zarejestrowany: 2014-08-17
Posty: 11

Re: domy dla bezdomnych

W ubiegłym roku naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii (USC) ogłosili, że  stworzyli pierwszą na świecie drukarkę 3D, która jest w stanie wybudować ponad dwustumetrowy dom w około 24 godziny. Prace na drukarką prowadzono od  2008 roku. Profesor Behrokh Khoshnevis, wraz z grupą naukowców z USC prowadzi projekt poświęcony nowej technologii tworzenia prefabrykatów. Contour Crafting to technologia wykorzystująca druk 3D.
Natomiast Chińczycy niemal jednocześnie pokazali osiedle, na którym domy są wykonane właśnie przez tę drukarkę 3D.
http://www.swiatdruku3d.pl/wp-content/uploads/2014/04/wydrukowane-domy-w-Szanghaju-2.png
To pierwsze osiedle mieści się w Szanghaju w Chinach i znajduje się na nim 10 drukowanych domów o powierzchni 200 m2 każdy. Domy powstały w całości (oprócz okien) z betonu za pomocą gigantycznej drukarki 3D w technologii Contour Crafting. Koszt stworzenia zamkniętej bryły budynku to 4800 dolarów.
WinSun wykonawca domów chce wnieść technologię druku 3D na większą skalę i zrewolucjonizować sposób budowy domów, a także innych struktur budowlanych na całym świecie.
Gigantyczna drukarka jest w stanie zbudować bryłę budynku w ciągu kilku godzin. Materiałem jakim drukuje jest cement o wysokiej jakości wzmacniany włóknem szklanym. Podobnie jak tradycyjne drukarki 3D, produkcja odbywa się przez nakładanie kolejnych warstw odpowiedniego betonu. Co ciekawe beton ten dostarcza firma Cemex, ta sama która ma w Polsce sieć betoniarni [http://www.betonnadom.pl/] .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.d2fantasy.pun.pl lineage 2 opłacalne questy tokeny w top eleven sto lat pws pdg