Ogólno tematyczne forum patriotów

Ogólnotematyczne forum patriotów... :)


#16 2010-08-19 13:32:53

Krzywy1920

Bobas

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 23

Re: Patriotyzm

Nie zamierzam się licytować w tym kto kogo zna, albo co usłyszał bo przecież nie ma to żadnego sensu

Świetnie, że powieliłeś moje myśli, to znaczy że się wzajemnie czytamy.

definicja w czasach spokoju nie istnieje, inaczej w/g mnie nie istnieje, bo przecież nie słowami oddamy
nasze przywiązanie do ojczyzny.

Patriotyzm w czasach pokoju objawia się, według mnie, wieloma elementami. Możemy mówić przede wszystkim o postawie, tak o postawie kulturalnej wobec siebie, jak i postawie kulturowej. Udzielaniu wzajemnej pomocy, budowaniu tożsamości narodowej, promocji polskiej kultury, aktywizacji młodych pokoleń do inicjatyw patriotycznych i tak dalej. Pominąłem oczywiste, to jest miłość do Ojczyzny. A definicję miłości rozumiem bardzo podobnie do tego co napisał Św. Paweł w Liście do Koryntian, 1 Kor 13,1−13.

Uważam, że patriotyzm to postawa oraz wyrażania głębokich przekonań i poglądów, służących interesowi polski. Bo przecież mówimy o patriotyzmie polskim, prawda? Bliskie mi są wartości godności, pamięci oraz historii polskiej. Polska to ponad 1000 letnie państwo z przepiękną kulturą, nietuzinkowym dorobkiem oraz wspaniałym językiem.

Polska to moja Ojczyzna, kocham Ją i kocham Ją taką jaką jest. Tu jest esencja mojego patriotyzmu.


http://www.malysabotaz.pl/pobierz/bannery/b7.png

http://www.zbrojownia.net/banery/zbro1.png

Offline

 

#17 2010-08-19 14:27:44

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Patriotyzm

Krzywy1920 napisał:

Nie zamierzam się licytować w tym kto kogo zna, albo co usłyszał bo przecież nie ma to żadnego sensu

Świetnie, że powieliłeś moje myśli, to znaczy że się wzajemnie czytamy.

definicja w czasach spokoju nie istnieje, inaczej w/g mnie nie istnieje, bo przecież nie słowami oddamy
nasze przywiązanie do ojczyzny.

Patriotyzm w czasach pokoju objawia się, według mnie, wieloma elementami. Możemy mówić przede wszystkim o postawie, tak o postawie kulturalnej wobec siebie, jak i postawie kulturowej. Udzielaniu wzajemnej pomocy, budowaniu tożsamości narodowej, promocji polskiej kultury, aktywizacji młodych pokoleń do inicjatyw patriotycznych i tak dalej. Pominąłem oczywiste, to jest miłość do Ojczyzny. A definicję miłości rozumiem bardzo podobnie do tego co napisał Św. Paweł w Liście do Koryntian, 1 Kor 13,1−13.

Uważam, że patriotyzm to postawa oraz wyrażania głębokich przekonań i poglądów, służących interesowi polski. Bo przecież mówimy o patriotyzmie polskim, prawda? Bliskie mi są wartości godności, pamięci oraz historii polskiej. Polska to ponad 1000 letnie państwo z przepiękną kulturą, nietuzinkowym dorobkiem oraz wspaniałym językiem.

Polska to moja Ojczyzna, kocham Ją i kocham Ją taką jaką jest. Tu jest esencja mojego patriotyzmu.

Ze wszystkim się zgadzam tylko czy to jest patriotyzm? Nie zamierzałem krytykować tylko dyskutować, może więcej jest to objaw jak najbardziej
pozytywny, tylko czy to już jest patriotyzm, hm nie wiem, tożsamość narodowa raczej tak. A i jeszcze czy dziś potrzebujemy nazywać to wszystko
mianem patriotyzmu, według mnie nie ma takiej potrzeby. Godność, pamięć o historii Polski (z jej zakrętami, trudnymi chwilami itp) jest dla mnie
ważna, bardzo ważna. Polska jest dla mnie wszystkim: pola, lasy morze, góry i wszystko co jest z nią związane, drażni mnie kiedy źle mówi się o
Naszym kraju za granicą, ale również kiedy różni wycierają sobie cholewki w naszym grajdole. Niestety nie jest to doskonały kraj, ale jest mój,
Nasz. To nie znaczy że nie wolno nam krytykować tego co się dzieje, może nawet powiem że trzeba krytykować nie tylko rząd, ale postawy ludzkie

Offline

 

#18 2010-08-19 14:32:07

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Patriotyzm

Basior1768 napisał:

A może patriota, to ktoś kto potrafi twardo powiedzieć "Liberum Veto!" wszystkim objawom antypolskim, to ktoś kto potrafi zaprotestować przeciw oczernianiu naszej Matki - Polski.

Ale czy możemy określić w sposób cywilizowany ramy postaw antypolskich czy propolskich?

Patriotyzm nie musi być bieganiem za Niemcem z bagnetem - o nie - wystarczy swoją postawą pokazać, że Ojczyzna jest czymś pięknym, co należy kochać.

Tak i jeszcze raz tak dla takiej postawy, nawet gdy nazwą Nas wariatami

Offline

 

#19 2010-08-19 14:43:47

 krakruk

Moderator

Skąd: Krakow
Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 1340
WWW

Re: Patriotyzm

Ambroży, to że nie musi, nie oznacza że czasem nie powinien...


Śląsk to POLSKA!
Kosovo je SRBIJA!

Offline

 

#20 2010-08-19 14:46:53

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Patriotyzm

Owszem, nie ma obowiązku każdy powinien odbierać to na swój własny sposób

Offline

 

#21 2010-08-19 17:37:04

Krzywy1920

Bobas

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 23

Re: Patriotyzm

@Ambrozy krytyka tak i owszem, ale w naszym gronie. Znaczy w gronie Polaków.

Na zewnątrz, wśród obcych mówimy dobrze, nawet jeśli nie jest dobrze to staramy się o odnalezienie możliwie jak najlepszego wyjścia z sytuacji. Zgoda? Jeśli nadal syndrom niewolnika będzie nam towarzyszył, to trudno będzie Nam powstać z gruzów. Jesteśmy w gruzach, ale to nie oznacza że musimy w takiej stagnacji trwać. Konstruktywna krytyka naturalnie, ale w duchu wspólnego szacunku i zrozumienia.

Ze wszystkim się zgadzam tylko czy to jest patriotyzm?

Nasza dyskusja jest miła, ale doszukujemy się łatek, relatywizując rzeczywistość.
Wydaje mi się, że ten czas spędzony tutaj możemy spożytkować jeszcze w lepszy sposób.

Definicja patriotyzmu to tylko jeden z ułamków, który powoduje zmniejszenia potencjału ludzkiego Polaków. Wikipedie, Onety, TVNy, Koszerne i wiele innych mediów oficjalnie popierają stalinowskie metody kontroli. Ogłupienie, walka z wiatrakami, wykorzystywanie stereotypów i wiele innych, utwierdzają Ciebie w przekonaniu że jesteś wspaniałym indywiduum. Wspaniałym, bo przecież czas wyzwolenia nadszedł. Wyzwolenia umysłu, sarkastycznie mówiąc.

Nie zamierzałem krytykować tylko dyskutować, może więcej jest to objaw jak najbardziej
pozytywny, tylko czy to już jest patriotyzm, hm nie wiem,

Uważam, że nie przekonasz się dopóki będziemy rozmawiać o temacie, w temacie i na forum. Pewne sprawy warto poznać innymi także zmysłami, działając przy okazji szeroko rozumianych inicjatyw, tych społecznych, jak i internetowych. W dobie dzisiejszej globalizacji, musimy wykorzystywać każdą z możliwości.

A i jeszcze czy dziś potrzebujemy nazywać to wszystko mianem patriotyzmu, według mnie nie ma takiej potrzeby.

Wyjaśnisz mi w takim razie pojęcie patriotyzmu według Twojej wiedzy?

Polska jest dla mnie wszystkim: pola, lasy morze, góry i wszystko co jest z nią związane, drażni mnie kiedy źle mówi się o Naszym kraju za granicą, ale również kiedy różni wycierają sobie cholewki w naszym grajdole.

Polska jest Piękna, tak ciałem jak i duszą.

Niestety nie jest to doskonały kraj, ale jest mój,

Doskonały szybko by się Nam znudził, nieprawdaż?

Nasz. To nie znaczy że nie wolno nam krytykować tego co się dzieje, może nawet powiem że trzeba krytykować nie tylko rząd, ale postawy ludzkie

Jasne, zgadzam się. Każda postawa, która szkodzi wizerunkowi Polski powinien zostać natychmiast naświetlony, a taka osoba pociągnięta do odpowiedzialności. W zależności od tego, czy czyn był szkodliwości społecznej, czy tylko środowiskowej. Jedno jest pewne, należy piętnować zachowania złe, czyli takie które szkodzą naszej polskiej wspólnocie. To także jest patriotyzm.


http://www.malysabotaz.pl/pobierz/bannery/b7.png

http://www.zbrojownia.net/banery/zbro1.png

Offline

 

#22 2010-08-20 09:15:52

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Patriotyzm

Widzisz zgadzamy się co do wszystkiego prawie, dzieli Nas tylko istota nazewnictwa tego rodzaju uczucia.
Dla mnie jest to przywiązanie i miłość do ojczyzny, a patriotyzm? hm dla mnie jest w chwilach
trudnych, wtedy gdy oddajemy swoja wolność, życie. Czy gdy w latach 80 ganiałem się z ZOMO to byłem
patriotą? raczej nie bo ganiałem się z Polakami niestety, co prawda w większości na sowieckim wikcie, ale
z Polakami!!!
Myślimy podobnie (choć o koszernych TVN-ach i innych mam inne zdanie, po prostu należy myśleć, a nie
przyswajać) ale nazywamy to uczucie inaczej, bo dla mnie patriotyzm to jest coś wzniosłego, coś ponad
wszystko coś niedookreślonego, ale kosztującego najwięcej, drogiego bo nie da się za to zapłacić pieniędzmi!

Inicjatywy obywatelskie popieram jak najbardziej, a co do działalności poza forum: również, ale takie które są zgodne z moim poglądem na świat

Offline

 

#23 2010-08-20 12:17:28

Krzywy1920

Bobas

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 23

Re: Patriotyzm

Widzisz zgadzamy się co do wszystkiego prawie, dzieli Nas tylko istota nazewnictwa tego rodzaju uczucia.

Patriotyzm nie jestem uczuciem, ale postawą, sposobem wyrażania uczuć oraz przywiązaniem do Ojczyzny.

Dla mnie jest to przywiązanie i miłość do ojczyzny, a patriotyzm?

Za: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3955049

patriotyzm [łac. < gr.], postawa łącząca przywiązanie i miłość do ojczyzny oraz solidarność z własnym narodem — z szacunkiem dla innych narodów i poszanowaniem ich suwerennych praw; przeciwieństwo szowinizmu.

Czy gdy w latach 80 ganiałem się z ZOMO to byłem patriotą?

Jeśli latałeś, bo tak było modnie to pewnie nie. Jeśli latałeś w określonym celu to oboje wiemy, że tak.

raczej nie bo ganiałem się z Polakami niestety, co prawda w większości na sowieckim wikcie, ale
z Polakami!!!

Z ludźmi pochodzenia polskiego, ale oddanymi idei innej niż niepodległa i wolna Polska.

dla mnie patriotyzm to jest coś wzniosłego, coś ponad
wszystko coś niedookreślonego, ale kosztującego najwięcej, drogiego bo nie da się za to zapłacić pieniędzmi!

To miłe, że dla Ciebie patriotyzm jest doniosły. Dla mnie także jest, ale uważam że możemy mówić o patriotyzmie czasu pokoju i czasu wojny. Obydwa są równie potrzebne i uważam, że z obydwu można czerpać korzyści dla Polski.


http://www.malysabotaz.pl/pobierz/bannery/b7.png

http://www.zbrojownia.net/banery/zbro1.png

Offline

 

#24 2010-08-20 12:42:26

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Patriotyzm

Latałem bo tak mówiło mi sumienie, to był po prostu mój obowiązek.
W czasie pokoju powinniśmy być uczciwi, solidarni ... i chyba nie trzeba nazywać tego zbyt górnolotnie, ale oczywiście można tylko wtedy trochę tak to się za bardzo "rozmywa" bo jest traktowane jak słowo, a nie jak postawa.

Offline

 

#25 2010-08-20 13:48:48

 krakruk

Moderator

Skąd: Krakow
Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 1340
WWW

Re: Patriotyzm

i chyba nie trzeba nazywać tego zbyt górnolotnie, ale oczywiście można tylko wtedy trochę tak to się za bardzo "rozmywa" bo jest traktowane jak słowo, a nie jak postawa

Ambroży, czy tak samo nie jest w przypadku haseł rewolucyjnych?


Śląsk to POLSKA!
Kosovo je SRBIJA!

Offline

 

#26 2010-08-20 14:12:15

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Patriotyzm

Ale to są tylko hasła rewolucyjne czy jakiekolwiek inne

Offline

 

#27 2010-08-20 14:44:27

Krzywy1920

Bobas

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 23

Re: Patriotyzm

Latałem bo tak mówiło mi sumienie, to był po prostu mój obowiązek.

Obowiązek wobec kogo i czego? Jeśli robimy coś świadomie to zawsze z poczuciem celu, a mnie zależy abyś powiedział głośno z jakiego powodu się tak stało. Ciesze się, że rozmawiam z osobą, która istotnie walczyła - walka nie musi oznaczać rozlewu krwi - z jednym z reżimów. Dla mnie to ogromny powód do szanowania Twoich słów, ale także mobilizacja aby to co robiłeś nie poszło na marne.

W czasie pokoju powinniśmy być uczciwi, solidarni ...

Powinniśmy, bo kto nam tak mówi? Twoja osoba?

i chyba nie trzeba nazywać tego zbyt górnolotnie, ale oczywiście można tylko wtedy trochę tak to się za bardzo "rozmywa" bo jest traktowane jak słowo, a nie jak postawa.

Nasz problem polega na tym, że dla Ciebie spełnianie obowiązków wobec Ojczyzny z elementem zagrożenia życia jest patriotyzmem. Dla mnie patriotyzmem jest postawa, o której już wcześniej wspomniałem. Tę postawę widać bardziej w okresie czasu zagrożenie interesów narodowych, w tym także wojny, ale także widać w czasie pokoju. Słowo ma moc, wartość, znaczenie. Czemu ma się rozmywać? Miłość jest miłością, jeśli to jest miłość prawdziwa, to się nie rozmyje w atmosferze ultra tolerancji.


http://www.malysabotaz.pl/pobierz/bannery/b7.png

http://www.zbrojownia.net/banery/zbro1.png

Offline

 

#28 2010-08-20 18:36:28

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Patriotyzm

Mówisz że słowo ma moc, ja uważam trochę inaczej, bo jak odróżnić czyje i które słowa są uczciwe, szczere, ileż to polityków szafuje słowem, ilu z nich twierdzi że tylko oni i nikt inny, no i jak tu nie mówić o rozmywaniu się znaczenia słów.
A to że powinniśmy być uczciwi itd, to nie moje słowa to zasady uniwersalne w dobie spokoju dość realnego.
Jestem, hm staram się być tolerancyjny, no tak ale nie do końca i nie do wszystkiego

Offline

 

#29 2010-08-20 18:53:59

Krzywy1920

Bobas

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 23

Re: Patriotyzm

Mówisz że słowo ma moc, ja uważam trochę inaczej, bo jak odróżnić czyje i które słowa są uczciwe, szczere, ileż to polityków szafuje słowem, ilu z nich twierdzi że tylko oni i nikt inny, no i jak tu nie mówić o rozmywaniu się znaczenia słów.

Czymże jest wiara bez uczynków? Czymże są słowa bez czynów.
Drzewo poznaje się po jego owocach, a każde słowo zobowiązuje.

A to że powinniśmy być uczciwi itd, to nie moje słowa to zasady uniwersalne w dobie spokoju dość realnego.
Jestem, hm staram się być tolerancyjny, no tak ale nie do końca i nie do wszystkiego

Uniwersalne zasady to relatywizowanie rzeczywistości, czyż nie?
Myślimy podobnie, ale nasza siła bierze się w różnorodności.


http://www.malysabotaz.pl/pobierz/bannery/b7.png

http://www.zbrojownia.net/banery/zbro1.png

Offline

 

#30 2010-08-20 19:03:15

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Patriotyzm

różnić się to piękna rzecz, wszyscy jesteśmy inni, gdyby wszyscy mieli podobne zdanie, podobnie myśleli, podobnie się ubierali to, to już tylko krok ................
Każde słowo powinno zobowiązywać, niestety tak nie jest, dla mnie słowa "wieszcza" ....słowo droższe od pieniądza... jest znaczące, staram się żyć tym przekazem i jeżeli coś powiem lub obiecam to staram się to realizować i traktować poważnie, a czy 10 przykazań nie jest takim uniwersalnym przekazem dla wierzących i niewierzących?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.chinaphones.pun.pl www.sojuszgso.pun.pl www.death-note-pbf.pun.pl www.ryl2.pun.pl www.yaoiplay.pun.pl