Ogólno tematyczne forum patriotów

Ogólnotematyczne forum patriotów... :)


#1 2010-04-25 10:56:33

 Kim Kolwiek

7270212
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 2228

Pomoc dla Krzysia

To jest Krzyś http://www.dzieciom.pl/6206
Jak już zdąrzyliscie przeczytać jest bardzo chory (autyzm, nieaktywne wodogłowie, niedowład nóżek, rozszczep kręgosłupa, pęcherz neurogenny) a mama wychowuje go sama... jest to bardzo silna kobieta spotkałam ją na innym forum Po usłyszeniu od niej m.in. słów:
[guote] Ktoś mi zaproponował aborcję gdy byłam w ciąży. Gdy jeszcze nie wiedziałam, że dziecko jakie urodzę będzie chore. Gdybym wiedziała o tym wczesniej - niczego by to nie zmieniło.[/guote]

Też jestem mamą dziecka niepełnosprawnego, też mamy subkonto w Fundacji, też zbieramy pieniążki...Tez mi jest trudno czasami, są takie miesiące, kiedy nikt nie wpłaca pieniązkow, a moja pensja nie starcza na wszystko. Potrzeby mojego Krasnala są wielkie, godziny na IS, dogoterapia, basen, konie, rehabilitacja..... Dzisiaj wydałam ostatnie pieniądze na nowy wałek rehabilitacyjny, kupiłam mu buty, które okazało się obcierają go, więc figa z makiem - trzeba kupic drugie... jeszcze czeka na zakup mnóstwo innych rzeczy... Rozumiem Twoje położenie.
Sama nie wiem ile wysłałam apeli do różnych firm, i wiem, jak trudno jest poradzić sobie z tym, że firm tak na dobrą sprawę praktycznie to nie obchodzi... Bardziej obchodzi osoby prywatne. Ale wiem też, że najlepiej nie prosić znajomych. Bo zwykle kończy się tak jak mówisz. Obiecanki - cacanki. Ja najczęściej po prostu mówię o tym, gdzieś tam podaję namiary, mówię jak sie to robi i tyle. A kto będzie chciał to to zrobi. Musimy pamietac, że NIKT nie ma takiego obowiązku.

Nie byłabym taka surowa w osądzie czy to jest uleczalne czy nie.
Mój synek miał cały zestaw najgorszzych lekarskich wizji. I bardzo dobrze że tak było. Byłam dzięki temu przygotowana na najgorsze. Miał nier widzieć, nie słyszeć, nie siedzieć. Lekarz powiedział mi wprost. "Niech Pani zrobi remont w domu, żeby wózek mógł jeździć" - i bynajmniej nie miał na myśli spacerówki.... Krzyś miał nie chodzić. Nie było takiej opcji..... I pewnie gdybym po prostu uwioerzyła to by nie chodził. Ale nie dopusciłam sobie tego do głowy. Zawalczyłam o Krzysia. Godziny spędzone na rehabilitacji, ćwiczenia w domu, w poradniach rehabilitacyjnych...... Nie raz nie dwa padałam na twarz, nie miał mi kto pomóc, musiałam iśc do pracy, by mieć za co zyc, a mimo to po pracy frunęłam do domu...bo basen, bo rehabilitacja..... I w Dzień Nauczyciela mój syn zrobił swój pierwszy krok !!!! A właściwie od razu mnóstwo kroków !!!! Gdy pojechalam do lekarza na wizytę kontrolną Młody wszedł do gabinetu SAM. Lekarz mało nie spadł z krzesła.........

Teraz walczę o to, by mówił. By sie bardziej otworzył. Uspołecznił. Sama nie wiem jak to nazwać. Ja jestem gadułą i szczerze mówiąc wnerwia mnie cisza. Oczywiście to nie jest tak, że Krzyś NIC nie mówi. Wydaje dźwięki. "Ij, ij ij" "gaga" "gugu" "kaka" a czasami po swojemu gada całe zdanie Nie słyszałam nawet słowa "mama".... To przykre. Ale nie wolno sie poddawać. Wierzę, że w końcu zacznie mówić. Zawsze przypominam sobie wtedy taki dowcip: "W rodzinie jest siedmioletni chłopczyk, który nie powiedział w swoim zyciu nawet jednego słowa. Rodzice się juz pogodzili z tym faktem. Podczas niedzielnego obiadu chłopczyk nagle pyta: A gdzie kompocik ? Wszyscy rzucaja się w jego stronę : Synku, to ty mówisz? Tak. A czemu do tej pory nic nie mówiłeś? Bo zawsze był kompocik" 222

Choroba dziecka będzie nieuleczalna dopiero wtedy gdy się poddamy. Uwierz mi !

Pomóc można w dwojaki sposób
- wpłacając darowiznę
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
KRS: 0000037904

PEKAO S.A. I O/Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: "darowizna na leczenie i rehabilitację Opiłowski Krzysztof Konrad" (nie odmieniamy imion i nazwiska)


- odliczając 1% podatku podczas wypełniania PIT-u

1. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (w rubryce „Nazwa OPP”)
2. 0000037904 (w rubryce „Numer KRS”)
3. Wpisać oczywiście kwotę (w rubryce „Wnioskowana kwota”)
4. Opiłowski Krzysztof Konrad – (w dziale „Informacje uzupełniające”, w rubryce, gdzie trzeba wpisać cel szczegółowy 1%). Dla przykładu w PIT 37 jest to rubryka nr 128; w PIT 36 jest to rubryka nr 309; w PIT 28 jest to rubryka 133.
5. W tym roku można zaznaczyć krzyżyk w rubryce „Wyrażam zgodę".

Jako że ja jestem nie pracująca nie mam zadnych dochodów moją jedyną pomocą jest rozpowszechnianie tej informacji wszech i wobec a może ktoś pomoże...
Mama Krzysia obiecała ze do nas wpadnie zobaczycie jaka to silna i inteligentna kobieta...

Offline

 

#2 2010-04-25 12:25:42

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Pomoc dla Krzysia

Moj 1% juz dalem na schronisko dla zwierzat,ale cos wplace na konto.

Offline

 

#3 2010-04-25 14:54:11

 Annathema

Bobas

1300995
Skąd: Gdzieś w mazowieckim....
Zarejestrowany: 2010-04-25
Posty: 10

Re: Pomoc dla Krzysia

A więc Mama Krzysia się pojawia, wita po raz kolejny i bardzo dziękuję za rozpowszechnienie apelu mojego Syna.

Czy jestem silna ? Musze być.

Za każdą pomoc bardzo wszystkim dziękuję !!!!

Offline

 

#4 2010-04-25 19:40:34

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Pomoc dla Krzysia

Gratuluje niezlomnosci i uporu.

Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.warr.pun.pl www.ryl2.pun.pl www.chinaphones.pun.pl www.yaoiplay.pun.pl www.death-note-pbf.pun.pl