Ogólno tematyczne forum patriotów

Ogólnotematyczne forum patriotów... :)


#1 2010-04-20 11:24:14

 KONFuCIUX

KAZNODZIEJA

Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 3465

Sport to zdrowie :) - pływanie

Pływanie - żadna chyba dyscyplina sportowa nie wymaga pracy tylu mięsni na raz.

Sport wodny to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Sprawia dużo radości, rzeźbi sylwetkę, poprawia kondycję, wzmacnia kręgosłup, a przy tym jest łagodny dla stawów i kości.

ZDROWY I EFEKTYWNY
Myślisz, że skoro masz kiepską kondycję lub wadę kręgosłupa, to pływanie raczej nie jest dla ciebie? Mamy dobrą wiadomość: trening wodny jest wskazany dla każdego. W wodzie świetnie czują się nie tylko zawodowi sportowcy, ale także amatorzy, osoby starsze oraz kobiety ciężarne. Nawet ludzie, którzy mają problemy ze zdrowiem – nadwagę, osteoporozę, choroby serca czy kłopoty z kręgosłupem – mogą zdecydować się na taki nieobciążający trening.
Eksperci twierdzą, że ćwiczenia w wodzie świetnie działają na serce i znakomicie poprawiają kondycję, a także urodę. Kobiety walczące z nieestetyczną pomarańczową skórką znajdą w sportach wodnych swoich sprzymierzeńców. Decydując się na uprawianie wodnego aerobiku, mogą liczyć na wytężoną pracę mięśni, sprawniejsze krążenie oraz efekt masażu wodnego, który poprawia ukrwienie skóry i tkanki podskórnej. Jednak, by osiągnąć rezultaty, trzeba zaplanować półgodzinną wizytę na basenie przynajmniej dwa, trzy razy w tygodniu.
Regularnie odwiedzać pływalnię powinien także ten, kto chce schudnąć. Podczas ćwiczeń w wodzie lub zwykłego pływania wysiłek jest trzy razy większy niż na lądzie, a tym samym intensywniejszy. Woda bowiem, w porównaniu z powietrzem, stawia dodatkowy opór, dlatego też trening jest efektywniejszy. Takie ćwiczenia wzmacniają także całą muskulaturę, a kalorie są spalane dużo szybciej.

Z PRZEPISU LEKARZA
Choć pływanie jest przyjemne, wiele osób trafia na basen, dopiero gdy zostanie tam skierowane przez lekarza lub fizykoterapeutę. A terapia ruchowa w wodzie jest od lat jednym z ważniejszych elementów rehabilitacji po różnego rodzaju urazach oraz w leczeniu schorzeń stawów. Jej zalety są nieocenione. Wszystko dzięki temu, że poczucie lekkości i łagodny opór, jaki stawia woda, umożliwiają efektywne ćwiczenia nawet ludziom cierpiącym na różnego rodzaju bóle.

Dodatkowo chłód wody łagodzi bolesność stawów. W czasie wodnego treningu w ogóle nie są one obciążane, ponieważ woda amortyzuje ruchy naszego ciała i wypiera je do góry. A jednocześnie całe ciało zmuszane jest do intensywnej pracy.

MOCNE PLECY
Dla osób mających problemy z kręgosłupem trening w wodzie to prawdziwe dobrodziejstwo. Każdy styl pływania, który aktywizuje i ćwiczy mięśnie grzbietu (a do takich należą zarówno popularna żabka, jak i nieco trudniejszy kraul czy delfin), sprawia, że stają się one silniejsze. To ważne, bo wytrzymałe mięśnie pleców wspomagają pracę kręgosłupa.
    O wzmacnianiu pleców powinni pamiętać również wszyscy, którzy są zmuszeni ze względu na pracę do prowadzenia siedzącego trybu życia. Powoduje on osłabienie i wiotczenie mięśni pleców, a tego kręgosłup bardzo nie lubi.
    Lekarze pediatrzy i ortopedzi często zalecają regularne pływanie i gimnastykę w wodzie także młodzieży. Szybko rosnące kości wyjątkowo potrzebują wsparcia ze strony mięśni. Bezpieczny wodny trening zapewnia ochronę delikatnemu jeszcze kośćcowi i potrzebny wysiłek rozwijającym się mięśniom.

PŁYNNOŚĆ I KOORDYNACJA
Intensywny trening w wodzie poprawia też zdolności koordynacyjne – tak uważają amerykańscy terapeuci z IDEA Aquatic World Council. Ułatwia utrzymanie równowagi i zwiększa zdolność szybkiego adaptowania się do nowych warunków przestrzennych. Dodatkowo kształtuje również umiejętność rytmicznego poruszania się i płynnego łączenia ruchów. A wszystko to dzięki trenowaniu w wodzie.
    Dotyk wody jest też bardzo przyjemny dla skóry. Hydrostatyczny nacisk i delikatny opór dają uczucie, jakby skóra była głaskana tysiącem czułych dłoni. To terapeutyczne przeżycie zwłaszcza dla osób samotnych, które nie mają nikogo, do kogo mogą się przytulić. Psychologie mówią w takim wypadku o „głodzie skóry”, czyli potrzebie dotyku. Można ją zaspokoić podczas ćwiczeń w wodzie, która otacza całe ciało.

DLA WYMAGAJĄCYCH
Wodny trening powinien być też uzupełnieniem ćwiczeń każdego sportowca. Tak uważa trener członków amerykańskiej grupy sportowej New York Runners Club, Douglas Stern, który sam jest maratończykiem, znakomitym pływakiem, zawodnikiem trójboju atletycznego i prawdziwym mistrzem wodnego treningu. Jego zdaniem bieganie w głębokiej wodzie to cudowny środek, który pomaga zawodnikom dojść do wspaniałej formy i sprawia, że są później o wiele szybsi na lądzie.
Taka forma treningu doskonale sprawdza się również w przypadku osób, które odniosły jakieś kontuzje. Ryzyko obrażeń jest bowiem minimalne, a niebezpieczeństwo przeciążenia stawów skokowych i kolanowych dużo mniejsze. Dlatego też wielu biegaczy po poważniejszych kontuzjach powrót do sportu zaczyna od biegania w wodzie. I pozostają wierni wodnemu joggingowi na długo po tym, jak już się znikną wszystkie obrażenia.

SPECJALNIE DLA KOBIET
Wodny wysiłek korzystnie wpływa także na kości. Ten rodzaj ćwiczeń dzięki zwiększonemu oporowi pozwala wzmocnić gęstość tkanki kostnej. Udowodniły to badania japońskich lekarzy, którzy obserwowali kobiety w wieku przedmenopauzalnym. Te z nich, które ćwiczyły w wodzie raz w tygodniu przez 45 minut, zdecydowanie poprawiły swoje zdrowie. Już kilka tygodni treningu wystarczyło, by stan ich kości uległ dużej poprawie i znacznie wzmocnił się kręgosłup. (swiat-zdrowia.pl)


http://img163.imageshack.us/img163/8288/orgazmnaforum2.jpg

Born of Fate, Raised by Prophecy, Chosen as a Saviour, Destined to Destroy

Offline

 

#2 2010-04-20 11:26:47

nadia1.75

Moderator

Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 476

Re: Sport to zdrowie :) - pływanie

Tak ,to wszystko prawda ,wstyd mi przyznać się ,ale niestety nie umiem pływać. 

Offline

 

#3 2010-04-20 12:12:55

 KONFuCIUX

KAZNODZIEJA

Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 3465

Re: Sport to zdrowie :) - pływanie

a ja zawsze lubilem plywac z jeziora moglbym nie wychodzic.

Nadia na nauke nigdy za pozno


http://img163.imageshack.us/img163/8288/orgazmnaforum2.jpg

Born of Fate, Raised by Prophecy, Chosen as a Saviour, Destined to Destroy

Offline

 

#4 2010-04-20 12:20:11

nadia1.75

Moderator

Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 476

Re: Sport to zdrowie :) - pływanie

Chciałabym się bardzo nauczyć,może kiedyś mi się uda.

Offline

 

#5 2010-04-20 14:41:43

 Kim Kolwiek

7270212
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 2228

Re: Sport to zdrowie :) - pływanie

ja umiem unosic się na wodzie Ale "rasowym" pływaniem tego nie można nazwać ...ale lubię bardzo lubię

Offline

 

#6 2010-04-22 14:17:22

nadia1.75

Moderator

Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 476

Re: Sport to zdrowie :) - pływanie

Kim Kolwiek napisał:

ja umiem unosic się na wodzie Ale "rasowym" pływaniem tego nie można nazwać ...ale lubię bardzo lubię

No to podobnie ,jak umnie....

Offline

 

#7 2010-04-22 19:15:49

 Lupe

Moderator

1677985
Skąd: woj. łódzkie
Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 1344

Re: Sport to zdrowie :) - pływanie

ja lubię się pluskać w wodzie, ale pływać to ja nie potrafię, a jak już się uczyłam to nie wyrabiałam bo cały czas mnie skurcz łapał  w stopę więc zrezygnowałam
ogólnie to ja lubię wyjechać sobie czasem nad jeziorko i popluskać się


http://dl8.glitter-graphics.net/pub/39/39368n1b2x3prdz.gif"Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło."
                                                       ...Gabriel García Márquez

Offline

 

#8 2010-04-30 22:20:47

 aneczkaaa_89

Bobas

8467798
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2010-04-12
Posty: 66

Re: Sport to zdrowie :) - pływanie

no w poscie napisane sa chyba wszystkie zalety  pływania i ćwiczen w środowisku wodnym;D
świeta prawda:)
ja jak to juz pokreslalam w temacie `sport`  - uwielbiam!
i tak przy okazji jest to mi jak najbardziej wskazane (wada postawy) ;/


" nie ma niemożliwych rzeczy jest tylko brak ambicji ! "

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.motoryslask.pun.pl www.naszefantasy.pun.pl www.ko.pun.pl www.gv.pun.pl www.lubanskiefakty.pun.pl