Ogólno tematyczne forum patriotów

Ogólnotematyczne forum patriotów... :)


#1 2010-07-22 23:38:51

 KONFuCIUX

KAZNODZIEJA

Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 3465

Ciekawe cytaty z książek

Alkohol zrównuje wszystkich ludzi. To ostateczny demokrata, jeśli lubi pani takie rzeczy. Pijany żebrak jest pijany jak książę, a książę również. Czy zauważyła pani, że wszyscy pijani rozumieją się nawzajem, niezależnie od tego, jak bardzo są pijani i jak różnią się ich języki?

Kobiecy umysł rzeczywiście bywa przebiegły, sir.
Vetinari ze zdziwieniem przyjrzał się sekretarzowi.
- Ależ oczywiście, Drumknott. Musi sobie radzić z męskim.

W mieście Ankh-Morpork formalnie panuje tyrania, która nie zawsze jest tym samym co monarchia. Nawet samo stanowisko tyrana zostało przedefiniowane - przez piastującego je obecnie lorda Vetinariego - jako jedyna forma demokracji, która działa. Każdy ma prawo głosu, chyba że zostanie go pozbawiony z powodu wieku albo niebycia lordem Vetinarim.
A jednak system działał. Co irytowało pewną liczbę osób uważających, że jednak nie powinien

— Aha, oto głos specjalisty w naszej misji — rzucił Patrycjusz. — Mam tylko nadzieję... Co pan ma na naszywce, kapitanie?
— Dewizę misji — wyjaśnił szczerze Marchewa. — 'Morituri Nolumus Mori'. Rincewind ją zaproponował.
— Wyobrażam sobie. — Vetinari chłodno spojrzał na maga. — A czy zechciałby pan przetłuma­czyć na język potoczny?
— Eee... — Rincewind zawahał się, ale właściwie nie miał odwrotu. — Eee... z grubsza mó­wiąc, proszę pana, oznacza to 'Ci, którzy mają umrzeć, wcale nie chcą'.

- Ja bankierem?!
- Tak, panie Lipwing.
- Przecież nie mam pojęcia o zarządzaniu bankiem!
- To dobrze. Żadnych z góry przyjętych założeń.
- Okradałem banki!
- Doskonale. Wystarczy odwrócić sposób myślenia. - Vetinari się rozpromienił. - Pieniądze powinny być wewnątrz.

List zrobił na Moiście wrażenie. Kij i marchewka... Vetinari używał tylko kija. Albo tłukł człowieka marchewką po głowie.

– Chodziło mi o to, że pewna liczba naszych obywateli popłynęła na tę nieszczęsną wyspę. Podobnie, o ile mi wiadomo, jak pewna liczba Klatchian.
– Ale dlaczego nasi ludzie tam wyruszają? – wtrącił pan Boggis z Gildii Złodziei.
– Ponieważ demonstrują tym mocnego ducha pionierów, a także szukają bogactw i... dodatkowych bogactw na nowych terytoriach.
– A co mają z tego Klatchianie? – spytał Downey.
– Och, oni tam docierają, ponieważ są bandą pozbawionych zasad oportunistów, zawsze gotowych ukraść coś bez ryzyka – wyjaśnił Vetinari.

Jedną z zadziwiających reform wprowadzonych przez Patrycjusza było uczynie­nie złodziei odpowiedzialnymi za poziom przestępczości w mieście, z rocznymi budże­tami, planowaniem rozwoju, a przede wszystkim ścisłą ochroną zawodu. W zamian za uzgodniony średni poziom dochodów z kradzieży, sami złodzieje pilnowali, by wszelkie nieautoryzowane występki spotykały się z natychmiastową reakcją Niesprawiedliwości, która zwykle wyglądała jak kij nabijany na końcu gwoździami.

wszystkie cytaty z ksiazek z cyklu "Swiat Dysku"


http://img163.imageshack.us/img163/8288/orgazmnaforum2.jpg

Born of Fate, Raised by Prophecy, Chosen as a Saviour, Destined to Destroy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obet.pun.pl www.socug.pun.pl www.kingsajzforum.pun.pl www.polishracingteam.pun.pl www.genelia-d-souza.pun.pl