Ogólno tematyczne forum patriotów

Ogólnotematyczne forum patriotów... :)


  • Index
  •  » Sport
  •  » Sukcesy polskich sportowców.

#1 2010-02-20 10:14:49

janiob

Bobas

Zarejestrowany: 2010-02-12
Posty: 70

Sukcesy polskich sportowców.

Jestem pod wrazeniem występów Adama Małysz , ale w szczególnosci Justyny Kowalczyk w Vancouver.
Małysz to legenda , mozna powiedziec , że to osiągnąl juz na igrzyskach w Kanadzie , to jest ponad normę.
Życzę mu dlaszych dobrych występów.

Ale Justyna Kowalczyk to całkiem inna historia.Nigdy nie mielismy w narciarstwie kobiecym zawodniczki na tak wysokim poziomie.

Za ambicje , za wolę walki , za talent poparty ciężka pracą , za klasę jaką reprezenuje Justyna Kowalczyk , jak dla mnie jest ZŁOTĄ DZIEWCZYNĄ i moze juz wracać do kraju. Wiadomo działacze by móc spać spokojnie i nie bać sie o swoją posadę , bojąc sie krytyki bedą chcieli jeszcze wydusic z Justyny co się da. Nie wiem czy tyle startów na maxa w tak krótkim czasie nie powinno byc zabronione w obawie o zdrowie zawodniczki.

Sport , rywalizacja sportowa nie jest do konca zjawiskiem pozbawionym wątpliwości. co do jej czystości
Są dyscypliny bardzo wymierne , ale sa i sedziowie , są przepisy bardzo restrykcyjne , ale są i wyjatki , sa kontrole antydopingowe , ale i zdarzaja się różne dziwne rzeczy.

Co przeczytałem o narciartwie biegowym kobiet.

Nie jest tajemnicą , że wiele biegaczek narciarskich choruje na astmę. Powód ? Mogą wówczas korzystać z leków, które znajdują się na liście dopingowej.Co daje zawodniczkom choroba ? - Wolno im przed startem przyjmować sterydy , które rozszerzają pęcherzyki płucne, więcej powietrza w płucach to wielki atut w tej dysyplinie sportu. W pierwszej trójce , a nawet szóstce w biegu łączonym tylko Justyna Kowalczyk  jest zdrowa. Wszystkie pozostałe dziewczyny to astmatyczki

Również prezes PKOl Piotr Nurowski odniósł się do tej sytuacji.

- Bjoergen to dla mnie zjawisko. Jak ja się dowiaduję, że ona jest wiecznie ciężko chora na astmę , to dla mnie jest wielką bohaterką , aplikującą za zgodą międzynarodowej federacji leki , które normalnie są na liście zabronionych - ironizował i dodał, że nie chce tego komentować.

Janusz

Ostatnio edytowany przez janiob (2010-02-20 10:17:00)


Dni mnie oszukały, znienacka w lata się zmieniały.

http://img211.imageshack.us/img211/9402/b51375c0e6224b555de509a.jpg

Offline

 

#2 2010-02-20 11:44:17

 krakruk

Moderator

Skąd: Krakow
Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 1340
WWW

Re: Sukcesy polskich sportowców.

Nie wiedziałem o tej "astmie", ciekawa sprawa...


Śląsk to POLSKA!
Kosovo je SRBIJA!

Offline

 

#3 2010-02-22 09:47:14

 Mactavish

Moderator

20554643
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1443

Re: Sukcesy polskich sportowców.

Ciekawa sprawa z tą astmą,wychodzi na to iż więcej niż połowa zawodniczek jest ciężko chora..


Wiedz że to bujda
zwykła granda
gdy ci wołają
broń na ramie

Offline

 

#4 2010-02-28 20:30:29

 krakruk

Moderator

Skąd: Krakow
Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 1340
WWW

Re: Sukcesy polskich sportowców.

No i wygrała z astmatyczkami.


Śląsk to POLSKA!
Kosovo je SRBIJA!

Offline

 

#5 2010-03-13 19:18:33

 maqdzia

Licealista

Call me!
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 809

Re: Sukcesy polskich sportowców.

http://statichg.demotywatory.pl/uploads/201003/1268235441_by_aniii0leqqq_500.jpg

Offline

 
  • Index
  •  » Sport
  •  » Sukcesy polskich sportowców.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obet.pun.pl www.kingsajzforum.pun.pl www.genelia-d-souza.pun.pl www.socug.pun.pl www.polishracingteam.pun.pl