Ogólno tematyczne forum patriotów

Ogólnotematyczne forum patriotów... :)


  • Index
  •  » Sport
  •  » Tomasz Adamek mógł zginąć

#1 2010-02-17 16:00:42

 Lupe

Moderator

1677985
Skąd: woj. łódzkie
Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 1344

Tomasz Adamek mógł zginąć

Tomasz Adamek mógł zginąć

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/23974/adamek_fakt_470.jpeg



Tylko opatrzność sprawiła, że Tomasz Adamek żyje. Najlepszy polski bokser miał być jednym z pasażerów samolotu cessna, który w poniedziałek tuż przed godziną 16 rozbił się na małym lotnisku w New Jersey.

Konsul RP w Nowym Jorku Marek Skulimowski poinformował, że w katastrofie zginęli trzej obywatele polscy przybyli z kraju i dwaj Polacy zamieszkali na stałe w USA. Feralna cessna 337 Skymaster należała do 45-letniego Jacka Mazurka, polskiego biznesmena z Kearny w New Jersey. Był on drugim pilotem.

Tomasz Adamek jest głęboko wstrząśnięty tragedią. – Jacek był u mnie w sobotę i namawiał, żebym w poniedziałek wybrał się z nim i jego przyjaciółmi z Polski na przejażdżkę jego samolotem – opowiada Faktowi pięściarz. Mazurek chciał swoim gościom pokazać Nowy Jork z lotu ptaka.

– Już miałem się zgodzić, ale przypomniałem sobie, co mi wbijał do głowy Ziggy Rozalski, żebym za żadne skarby nie latał takimi małymi samolotami. Powiedziałem, że chętnie, ale innym razem, jak zrobi się trochę cieplej – mówi Adamek, który w sobotę widział Mazurka ostatni raz. A znali się od sześciu lat, czyli od pierwszego przyjazdu Adamka do Ameryki.

– Jacek był fanatykiem boksu, jeździł ze mną na wszystkie walki – mówi najlepszy polski bokser. Po ostatniej walce Adamka z Jasonem Estradą w Prudencial Center, Mazurek wskoczył na ring i serdecznie gratulował przyjacielowi wygranej. – Był bardzo ciepłym, dobrym człowiekiem – wspomina Tomek. – Obiecał, ze nauczy mnie pilotażu. Był świetnym pilotem – dodaje bokser, który przed każdym lotem, nawet wielkim odrzutowcem, robi znak krzyża.

Ofiar poniedziałkowej tragedii mogło być jeszcze więcej, bo Mazurek miał wziąć na pokład jeszcze trzy osoby, które czekały na niego na lotnisku. Z czwórką gości poleciał tylko zatankować samolot. Nieszczęście wydarzyło się gdy podchodził do lądowania. W wypadku, oprócz Mazurka zginęli także pierwszy pilot Wojciech G. Nykaza, 38-letni Andrzej i 14-letni Patryk Zajączkowscy z Warszawy i ich kuzyn z Bielawy 6-letni Filip Zajączkowski.

Menedżer Adamka, Ziggy Rozalski, wciąż jest wstrząśnięty tragedią. – Boże, przecież Tomek już by teraz nie żył, przecież on by już nie żył – powtarza na okrągło.
wp.pl

aż sama jestem wstrząśnięta, że coś takiego mogłoby się stać...


http://dl8.glitter-graphics.net/pub/39/39368n1b2x3prdz.gif"Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło."
                                                       ...Gabriel García Márquez

Offline

 

#2 2010-02-17 21:26:24

Laki

Bobas

Zarejestrowany: 2010-02-11
Posty: 66

Re: Tomasz Adamek mógł zginąć

Tomek jest głęboko wierzący,to zdarzenie być może,wpłynie głęboko
na jego podświadomość,bardzo pozytywnie.
Jego umysł,będzie w stanie,przełożyć na wielki wyczyn sportowy.
Ludzie ocaleni, z wielkich katastrof,niejednokrotnie zdobywali wielkie szczyty ludzkich
możliwości.

http://zapytaj.com.pl/Category/012,014/ … ii_F1.html

Niki Lauda - 1976 Podczas Grand Prix Niemiec rozgrywanym na długim torze Nurburgring. Na 2. okrążeniu Lauda wypadł z trasy, uderzył w bandę i wpadł pod bolid Bretta Lungera. Ferrari Austriaka stanęło w płomieniach, a kierowca został uwięziony we wraku. Kierowcy Arturo Merzario i Guy Edwards przybyli chwilę po wypadku. Razem z Brettem Lungerem próbowali wyciągnąć Laudę z pułapki. Ostatecznie udało im się, ale w międzyczasie Niki został dotkliwie poparzony i nawdychał się gorących, toksycznych gazów, które uszkodziły mu płuca. Pomimo tego, że Lauda był przytomny i mógł stać zaraz po wypadku, zapadł później w śpiączkę, a ksiądz odprawił nad nim sakrament namaszczenia chorych.

Mimo tego,w 1985r.został mistrzem świata.


Słońce nie omija nikogo. Nie ominie i ciebie, chyba, żebyś się skrył w
  cieniu.


                Phil Bosmans

Offline

 

#3 2010-02-17 21:53:23

 krakruk

Moderator

Skąd: Krakow
Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 1340
WWW

Re: Tomasz Adamek mógł zginąć

Ciekwa historia, anoł stróż u niego działa.


Śląsk to POLSKA!
Kosovo je SRBIJA!

Offline

 
  • Index
  •  » Sport
  •  » Tomasz Adamek mógł zginąć

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nietylkomama.pun.pl www.bakuganfunpbf.pun.pl www.godsfromhell.pun.pl www.way-of-shinobi.pun.pl www.veterans.pun.pl