Ogólno tematyczne forum patriotów

Ogólnotematyczne forum patriotów... :)


#1 2010-02-12 20:15:55

Gosia

Zbanowany

21014150
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 294

Bezstresowe wychowanie

Co sadzicie na temat tak promowanego bezstresowego wychowanie, w dobie kiedy zbieramy jego żniwo ?
Ja osobiście zawsze byłam przeciw takiej formie wychowania dzieci , człowiek już od najmłodszych lat powinien znać zasady życia w społeczeństwie , a szczególnie to, że nie wszystko jest dozwolone. Wystarczy pójść do gimnazjum i rozejrzeć się co wyprawia nasza młodzież , a w swoich działaniach czuje się całkowicie bezkarna i poparta rodzicielską ręką. To nauczyciel kuli uszy w obecności rozwydrzonej młodzieży i nie jest w stanie zbyt wiele zrobić. No cóż , nie wolno stresować dzieci , niech inni stresuję się później w ich obecności....

Offline

 

#2 2010-02-12 20:23:07

Snajper

Przedszkolak

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 113

Re: Bezstresowe wychowanie

Nie istnieje coś takiego jak bezstresowe wychowanie dzieci, podobnie jak nie istnieje coś takiego jak bezstresowe życie. Wychowanie powinno przecież przygotować do życia.

Offline

 

#3 2010-02-12 20:45:43

 eyesOFsoul

Licealista

Skąd: okolica Wadowic
Zarejestrowany: 2010-02-10
Posty: 824

Re: Bezstresowe wychowanie

Moim zdaniem... i tu oprę się nie tylko na rodzicach i ich poczynaniach, a i na nauczycielach.
Wychowanie, wprowadzenie dyscypliny, pewnych zasad, przyjęcie norm i przekazywanie ich dalej kształtuje człowieka.
Nie chodzi tu o bicie. A o ustalenie granic, więzi porozumienia.

Bezstresowe wychowanie - nie mamy pewności, że jest to dobry typ wychowania. Różni są rodzice. Bo różni są ludzie. To indywidualności. Oni nabyli pewne systemy wartości i je będą przekazywać. Jeśli są podatni na nowoczesność, to bezstresowe wychowanie jest formą na którą się godzą, bo chcą być nowocześni. A czy ich dzieci będą dobrymi ludźmi? Nie będą sprawiać kłopotu? To zależy od podejścia.

I tu przytoczę mój ulubiony fragment FERDYDURKE, Gombrowicza:
„(...) Dlaczego w poezjach wielkiego poety, Juliusza Słowackiego, mieszka nieśmiertelne piękno, które zachwyt wzbudza.
W tym miejscu wykładu, jeden z uczniów zakręcił się nerwowo i zajęczał:
- Ale kiedy ja się wcale nie zachwycam! Wcale się nie zachwycam! Nie zajmuje mnie!  (...)
- Ciszej na Boga. Gałkiewicz stawiam pałę. Gałkiewicz zgubić mnie chce (...)
- Ale ja nie mogę zrozumieć. Nie mogę zrozumieć, jak zachwyca, jeśli nie zachwyca.
- Jak to nie zachwyca Gałkiewicza, jeśli tysiąc razy mówiłem Gałkiewiczowi, że go zachwyca.
- Ale mnie nie zachwyca.
- To prywatna sprawa Gałkiewicza. Jak widać Gałkiewicz nie jest inteligentny. Innych zachwyca.
- Ale, słowo honoru, nikogo nie zachwyca (...)”

I to się też odnosi do życia. Narzuca się dzieciom pewne formy.  To rodzice są do pewnego momentu narratorami życia swych dzieci.
Nie każdy rodzic nadaje się do wychowywania w bezstresowego. Jeśli chodzi o wychowywanie... Powinniśmy się zastanowić, czy chcemy by to dziecko wyrosło na dojrzałego człowieka i w jakiś sposób przekażemy mu pewne ostrzeżenia... Czy też pozwolimy by samo zaczęło tonąć.

bezstresowe nie oznacza lepsze

A poza tym inne formy wychowania nie od razu mówią, że trzeba dzieci karać. A ustalić granicę.


"Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają."  — Aldous Huxley

©  Wszelkie prawa zastrzeżone.

Offline

 

#4 2010-02-13 12:19:03

 krakruk

Moderator

Skąd: Krakow
Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 1340
WWW

Re: Bezstresowe wychowanie

Snajper napisał:

Nie istnieje coś takiego jak bezstresowe wychowanie dzieci, podobnie jak nie istnieje coś takiego jak bezstresowe życie. Wychowanie powinno przecież przygotować do życia.

Pełna zgoda. Jak można przygotować dziecko do życia i uchronić przed stawieniem czoła stresom i problemom występującym w dzisiejszym świecie. A pózniej dziwimy się ,że 17 latek zakuł policjanta nożem lub kolege, bo chciał zobaczyć jak to jest.


Śląsk to POLSKA!
Kosovo je SRBIJA!

Offline

 

#5 2010-02-13 17:48:47

Gosia

Zbanowany

21014150
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 294

Re: Bezstresowe wychowanie

A ja była bym teraz bardzo bezczelna i zamknęła bym wszystkich krzykaczy i promotorów bezstresowego wychowania, na tydzień z młodzieżą , która była tak wychowywana :]

Offline

 

#6 2010-02-13 18:08:49

Laki

Bobas

Zarejestrowany: 2010-02-11
Posty: 66

Re: Bezstresowe wychowanie

Wychowanie dzieci,bywa trudne.
Ja ten etap życia mam za sobą,zawsze starałem
się nie używać typu kary cielesne.
Ale,dzieci w wieku buntu,kiedy żadne autorytety,nie robią na nich
wrażenia,potrzebują ojcowskiej ręki,jak zeschła trawa,potrzebuje dżdżu.


Słońce nie omija nikogo. Nie ominie i ciebie, chyba, żebyś się skrył w
  cieniu.


                Phil Bosmans

Offline

 

#7 2010-02-14 15:21:21

fiodor

Przedszkolak

Zarejestrowany: 2010-02-10
Posty: 112

Re: Bezstresowe wychowanie

ja jestem przeciwko. nie należę też do zwolenników klapsa. jak na razie udaje mi się zapanować innymi metodami nad moim urwisem. mam nadzieję, że tak zostanie.

Offline

 

#8 2010-02-16 11:33:15

Mimi

Przedszkolak

Zarejestrowany: 2010-02-12
Posty: 116

Re: Bezstresowe wychowanie

Uważam ze klaps jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Offline

 

#9 2010-02-16 11:46:18

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Bezstresowe wychowanie

Zero bicia.
Ende.

Offline

 

#10 2010-02-16 17:46:05

 slodka idiotka

Bobas

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 25

Re: Bezstresowe wychowanie

Snajper napisał:

Nie istnieje coś takiego jak bezstresowe wychowanie dzieci, podobnie jak nie istnieje coś takiego jak bezstresowe życie. Wychowanie powinno przecież przygotować do życia.

Z tym sie zgadzam, nie ma życia bez stresu. A z domu rodzinnego dziecko powinno wynieść umiejetność walki ze stresem i przezyciążania go.

Offline

 

#11 2010-02-17 00:21:10

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Bezstresowe wychowanie

slodka idiotka napisał:

Snajper napisał:

Nie istnieje coś takiego jak bezstresowe wychowanie dzieci, podobnie jak nie istnieje coś takiego jak bezstresowe życie. Wychowanie powinno przecież przygotować do życia.

Z tym sie zgadzam, nie ma życia bez stresu. A z domu rodzinnego dziecko powinno wynieść umiejetność walki ze stresem i przezyciążania go.

I to jest usprawiedliwieniem,ze zamiast sie kontrolowac bije sie wlasne dzieci?

Offline

 

#12 2010-02-17 04:21:03

 slodka idiotka

Bobas

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 25

Re: Bezstresowe wychowanie

Moment Janku, czy stres zwiazany jest tylko z biciem? I to biciem w sensie dosłownym?

Offline

 

#13 2010-02-17 10:23:19

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Bezstresowe wychowanie

slodka idiotka napisał:

Moment Janku, czy stres zwiazany jest tylko z biciem? I to biciem w sensie dosłownym?

Nie,ale moje pytanie bylo w kontekscie ostatnich wypowiedzi.

Offline

 

#14 2010-02-17 10:23:23

Mimi

Przedszkolak

Zarejestrowany: 2010-02-12
Posty: 116

Re: Bezstresowe wychowanie

Janek mi nie chodzi o lanie dziecka. Jednak w ostateczności jak już wszystkie metody zostały wyczerpane klaps nie zaszkodzi.Ja dostawałam klapsy i wyszłam na ludzi, nic mi się nie stało.

Offline

 

#15 2010-02-17 10:25:51

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Bezstresowe wychowanie

Mimi napisał:

Janek mi nie chodzi o lanie dziecka. Jednak w ostateczności jak już wszystkie metody zostały wyczerpane klaps nie zaszkodzi.Ja dostawałam klapsy i wyszłam na ludzi, nic mi się nie stało.

Nas nikt ANI RAZ NIGDY nie uderzyl w dziecinstwie.
Cos takiego w moim domu bylo niewyobrazalne.
I ja tez NIGDY ANI RAZ nie uderzylem swojego dziecka.

Bicie mlodszego/slabszego dowodzi prymitywizmu i glupoty,bo nie umie sie znalezc innych argumentow.

Tyle na ten temat.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lubanskiefakty.pun.pl www.gv.pun.pl www.mafiathecityoflostheaven.pun.pl www.motoryslask.pun.pl www.ko.pun.pl