#1 2016-09-05 12:57:24

bojownik

Początkujacy

Zarejestrowany: 2014-08-15
Posty: 8

sprawdź do kogo należy twój bank

Patriotyzmu w biznesie wspaniale można uczyć się analizując okres przełomu i początku XX wieku. Kasy pożyczkowe Stefczyka, inwestycje w COP, czy rozwój spółdzielni polskich w Wielkopolsce. Czy idąc do sklepu zastanawiacie się kim jest właściciel? Czy szukając pracy wybieracie tylko polskie firmy? A może preferujecie jak Pawlak polskie samochody. Z tym ostatnim chyba będzie już problem bo mało ich zostało. Niestety globalizacja powoduje że również polskie firmy mają swoje fabryki gdzieś w Azji, a niektóre zagraniczne bazują właśnie na fabrykach w Polsce. Tak już jest.
A co z bankami?
Czy zastanawiacie się skąd pochodzi jakiś bank?
Niedawno odkryłem że bank PeKaO jest bankiem włoskim, a Alior polskim. Wydawało mi się że jest wręcz odwrotnie. Czy to znaczy że wybierzecie Bank Pocztowy, czy SKOK zamiast mBanku ? Wystarczy porównać oferty. W mBanku nadal brak opłat https://www.mbank.pl/indywidualny/konta … iowe/emax/ . a na poczcie 15 lat temu płaciło się 5 zł od przelewu, a za ZUS 15 zł.
Ciekaw jestem waszych opinii.

Offline

 

#2 2016-09-10 20:00:46

krejzik

Początkujacy

Zarejestrowany: 2015-04-14
Posty: 6

Re: sprawdź do kogo należy twój bank

Ja mam konto w Banku ING. Dopiero niedawno odkryłem że jest to bank holenderski. Założyłem tu konto bo wydają mi się profesjonalni. Obsługa a przede wszystkim infolinia jest ok. Ostatnio wprowadzili szereg ciekawych usług. Między innymi zaoferowano klientom księgowość http://www.ingksiegowosc.pl/o-usludze . To bardzo przydatne by mieć wszelkie rozliczenia w jednym miejscu. Zwłaszcza że od przyszłego roku trzeba będzie sporządzać rozliczenia finansowe w ramach Jednolitego Pliku Kontrolnego. Bank który prowadzi nasze finanse najlepiej to zrobi.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zielonesmoki.pun.pl www.lifeninjaorganizacja.pun.pl bohaterowie z bajek Disneya www. perfumyfm logowanie płakowice wietrznik